Wellways Victoria, New South Wales, Tasmania, Queensland eyaletleri ve Australian Capital Territory’de servisleri olan akıl sağlığı ve zihinsel engellilik destek kuruluşudur. Akıl sağlığı sorunları olan kişiler, aileleri ve toplulukları için mevcut servislerin, bilgi ve desteğin gelişmesini savunan aileler tarafından 1978 yılında kurulduk.

Akıl sağlığı sorunları veya zihinsel engellilik durumu olan kişiler ve onların aileleri, arkadaşları ve bakıcıları ile birlikte çalışıyoruz. Bu çalışma çok sayıda farklı kültürlerden kişileri de kapsamaktadır.

Servislerimiz ve programlarımızın kişilerin yaşadıkları yerlerdeki topluluklara ulaşmasını sağlamak için aile doktorları, hastaneler, sağlık kuruluşları ve toplum grupları ile de ortaklaşa çalışırız. Kişilerin kendi gereksinimlerini ve amaçlarını tanımlamaları ve iyi bir yaşam kurmaları için yardım ederiz. Bu yardım kapsamında evin bakımı, bir iş bulma ve çalışmaya devam etmek, toplumun bir parçası olmak ve ilişkiler kurmak da yer alabilir. Amacımız herkesin içinde yer alabileceği ve içtenlikle karşılandığı topluluklar yaratılmasına yardımcı olmaktır.

Akıl sağlığı sorunları ve zihinsel engellilik konularının aile içinde, arkadaşlarla veya toplumunuzdaki güvendiğiniz kişilerle bile konuşulmasının zor olabileceğini anlıyoruz. Bu durumun sonucu olarak gereksinimiz olan yardım ve desteği alamayabilirsiniz.

‘Wellways’de, iyileşme ve sağlıklı kalma konularında neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için sizinle birlikte çalışırız. Size uygun olan kaynakları size sağlayabiliriz. Bunlar kendi dilinizde bilgileri ve programları veya benzer deneyimleri olan diğer kişilerle bağlantı kurmanızı da içerebilir.

Kuruluşumuzda üye veya gönüllü çalışan olarak da yer alabilir ve başkaları için olumlu değişiklikler yaratmaya katılabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız ve bölgenizde mevcut olan yardımlar konusunda bizimle daha fazla konuşmak için lütfen Yardım Hattı’mızla ilişki kurun.

Bir tercüman isterseniz kendisine buradan erişebilirsiniz.